The Urban Farm Store, which is located by the main entrance to the school, is selling some organic goat milk whey. The way was made by GRS students while making cheese. Jars are for sale for $4.00 and can be found in the black fridge. A lot of people use whey as a way to build muscle because it has very concentrated protein. You can put it in a smoothie and drink it after a workout to build up your muscles. We also sell eggs ($6, organic) and vermicompost ($5/lb). We hope to see you at our store.

goat.PNG

             - The Urban Farm Managers

Posted
AuthorCharlie Zieke